Dárek pro kytaristu...

Na tuto stránku jste se dostali buď proto, že někdo vám blízký by si přál jako dárek k Vánocům on-line kurz hry na elektrickou kytaru, nebo proto, že vy sami mu tento dárek chcete věnovat jako překvapení. Je to dárek smysluplný, ze kterého bude mít radost!

Obzvlášť v dnešní době je to fajn, protože:

 • nebudete muset běhat po obchodech,

 • nebudete si muset lámat hlavu, který dar by byl nejlepší a navíc -

 • ihned po zaplacení máte připravený dar v ruce.

Vypadá to ideálně, ale možná vás napadne, že vše má své "ale". Nemusíte se bát, žádný zádrhel v tom není. Jednu maličkost ale přece jen budete muset vzít v potaz. Jelikož se jedná o kurz, který probíhá prostřednictvím internetu, je zde také veškerý kontakt zajišťován elektronicky - formou emailů. Do emailové schránky pravidelně přichází informace např o uvolnění dalšího výukového videa v kurzu.

Pokud kurz zakoupíte jako dárek k Vánocům, mělo by to být alespoň do jisté míry překvapení. Proto je potřeba, abyste při jeho zakoupení uvedli sice jméno obdarovaného ale - a na to pozor - VAŠI EMAILOVOU ADRESU.

Prozatím budou tedy informace přicházet na váš email. Jako první vám přijdou přihlašovací údaje do členské sekce tohoto kurzu. A právě tyto údaje je potřeba vyplnit na dárkový poukaz, abyste měli dárek kompletní (pokud by email nepřicházel, pravděpodobně ho najdete ve složce Promo nebo Hromadné).

Později, po Vánocích potom stačí napsat na kytarapodpora@seznam.cz a požádat u daného jména o změnu emailové adresy. Další informace potom již nebudou plnit email váš, ale budou přicházet přímo vašemu kytaristovi 🙂

 • A takhle jednoduché to je - jakmile uskutečníte platbu, můžete mít dárek v ruce do 10ti minut (ale pro jistotu to přece jen nenechávejte až na dobu těsně před štědrovečerní večeří, aby se nám nezahltil náš automatizovaný systém 🙂

Jak na to:

 • Stáhněte si soubory ke stažení (viz níže)
  a vytiskněte si je. Jedná se o vlastní dárkový poukaz a o návod pro obdarovaného, který přiložíte k vašemu dárku
 • Klikněte na tlačítko "Chci koupit dárkový poukaz"
  Budete přesměrování na stránku s objednávkovým formulářem
 • Vyplňte formulář
  Napište jméno obdarovaného - ale POZOR!!! - vaši emailovou adresu
 • Uskutečněte platbu
  Cena 2100,- Kč je pouhým zlomkem toho, kolik by stála individuální výuka! Jedná se o nejucelenější a nejpřehlednější kurz tohoto druhu. Nejrychlejším způsobem, jak získat přihlašovací údaje, je uskutečnit platbu kartou
 • Vyplňte na poukaze přihlašovací údaje
  Až obdarovaný poukaz dostane, bude na něm tak již mít kompletní přihlašovací údaje do jinak uzavřené členské sekce a může ihned začít kurz sledovat

Soubory ke stažení - dárkový poukaz a návod pro obdarovaného

Klikněte a vyplňte přihlášku - napište tam jméno obdarovaného, ale svou emailovou adresu (aby to bylo překvapení)

Pro koho je dárkový poukaz - on-line kurz vhodný?

 • Pro začátečníky
  Je to jeden z nejznámějších a nejucelenějších on-line kurzů. Začátečníkům přehledně ukáže cestu, jak začít sólově hrát a jak se vyvarovat špatných návyků ve hře.
 • I pro pokročilé
  Znám problémy, které člověk řeší při jeho cestě zdokonalování hry na elektrickou kytaru... Např. přes všechnu snahu doposud hraje jen naučené (a leckdy těžce "vydřené") melodie, bez možnosti jakékoliv variace, bez schopnosti zahrát cokoliv jiného.. Po delší době má možná pocit, že se jeho hra nikam dál nevyvíjí a že  jaksi "nemá šťávu". Schází dokonalé propojení s nástrojem, tak aby kytara tlumočila nejvnitřnější pocity, chybí uspokojení a tvůrčí pocit ze hry...

Studiem tohoto video kurzu se obdarovaný naučí:

 1. Kompletní diatonickou, prstokladovou mapu na hmatníku, která mu umožní pochopit, ve kterém boxu se jeho naučená melodie nachází, jak ji případně zahrát v jiném boxu méně náročně, jak zahrát její různé varianty a nebo vytvořit úplně jiné, vlastní melodie.

 2. Jak tyto melodie umocnit přednesem, zahrát je s energií.

 3. Jak zdokonalit a vycizelovat trsátkovou techniku, uvést ji až do extrémní rychlosti, aby mohl zahrát i melodie vyžadující opravdu virtuozního interpreta. A zjistí dokonce, že nemusí zůstávat jen interpretem, že se může stát i autorem 🙂

 4. Jak dosáhnout toho, aby se kytara stala jeho nejposlušnějším pomocníkem k dosažení jeho hudebních záměrů.

Program on-line video tréninku

 • Pro zopakování:
  Můžete znovu zhlédnou tři videa, která byla v programu zdarma - výběr kytary a trsátka, posazení u kytary, ladění, uchopení trsátka, posazení rukou na kytaře, základní motorika hry na kytaru, kontrasty v hudbě, úvod do trsátkové techniky (box 7)
 • 1
  Ukážeme si PRSTOKLAD BOXU č.10 a PROPOJOVÁNÍ BOXŮ - výměnu. Budeme se věnovat také práci s tónem - jinak řečeno ARTIKULACI - naučíte se VIBRÁTO - okrasu dlouhého tónu.
 • 2
  Ve druhém videu se naučíte PRSTOKLAD BOXU č.12. Dále CVIČEBNÍ ŘADU TÓNŮ - hraní nepřetržité melodie stejně dlouhými tóny (zdokonalíte svou orientaci na hmatníku). Z artikulace si probereme TLUMENÍ TÓNŮ MALÍKOVOU HRANOU.
 • 3
  Na programu budeme mít PRSTOKLAD BOXU č.5 a poté OBOUSMĚRNÉ POSTUPY - zařazení intervalových skoků do cvičební řady tónů (vaše sóla budou zase o trochu melodičtější 🙂
 • 4
  Budeme se věnovat pouze artikulaci, ukážeme si VYTAHOVANÉ TÓNY - práce s nimi je totiž tématika velmi rozsáhlá. Umožní vám umocnit výraz vaší hry - bez nich si už kytarové sólo lze jen těžko představit.
 • 5
  Naučíte se PRSTOKLAD BOXU č.2 a z artikulace FLAŽOLETY - vaší hře dodáte další energii 🙂
 • 6
  Budeme se věnovat TRANSPOZICI do jiných stupnic. A potom nakonec to nejdůležitější - chci vám poskytnout své KNOW-HOW - t.zv. "ROZCVIČOVAČKU", což je praxí ověřená, bezkonkurenční cvičební pomůcka k dosažení vysoké rychlosti jakékoliv kytarové techniky.
 • Dárek č.1 - návod na postavení aparátu na malých podiích (např. klubových)
  Naučíte se využít prostor tak, abyste měli kvalitní poslech a zvukaři se nezlobili 🙂 Zvolit takové stranové rozmístění, které bude optimální vzhledem k ostatním hráčům - tak, aby mezi vámi mohla dobře probíhat komunikace.
 • Dárek č.2 - návod na seřízení vaší kytary - aby se vám na ni dobře hrálo 🙂
  Naučíte se seřídit všechny části vaší kytary ve správném pořadí a pochopíte systém, jak na sebe navazují. Nastavíte si výšku strun, poznáte, jak ovlivnit barvu tónu a jeho délku, porozumíte vašemu nástroji.

Reference

Vážení příznivci hudby a hry na kytaru, rád bych zde napsal pár slov o výuce trsátkové hry na kytaru Tomáše Valáška. Na kytaru hraju od svých pěti, takže je to již 22 let. Prošel jsem několika místy, kde se vyučovala hra na kytaru. Až u Tomáše Valáška jsem nalezl přístup a výuku, jež jsou mému srdci nejbližší. Až tady mi trsátková hra svým způsobem otevřela oči. Zbavila mne technických problémů mojí hry jako především nepřesnosti, malé rychlosti a dalších. Ten nejdůležitější přínos, který jsem od Tomáše výukou trsátkové hry obdržel, byl v osvobození mojí hry jako celku. Moje hra byla uvězněna v mantinelech pomalé hry, dynamiky i nepřesnosti. Nyní jsem v sólové hře schopen zahrát tón, který chci, kdy chci a jak chci zahrát. (samozřejmě v určitém procentu, podle toho jak a kdy jsem vstával) Tato výuka má samozřejmě i přesah do mé hry backlightů. Byl jsem zvyklý naučit se pár „způsobů“ hraní. Nyní jsou mé obzory mnohem širší a omezení skoro žádná. Když jsem se naučil ovládat a hrát na jednu strunu, tak všech šest už není problém. Když pochopíte jedno, pochopíte druhé. Tomáš Valášek mi otevřel dveře hry na kytaru a cesta byla volná. Jdu po ní za postrkování správným směrem od Tomáše již deset let a velmi rád po ní půjdu dál, neboť naštěstí nemá konec. Dalo mi to velmi mnoho jak do hry na kytaru, tak do života.
Matěj RůžekHostující kytarista v kapelách Četka Band a Modrý Pondělí
Hodiny kytary u Tomáše Valáška mi daly zlepšení trsátkové techniky, zlepšení práce levé ruky (hlavně vibráto a legátová hra), nové techniky (hammering, arpeggia, páka), lepší představu o tom, co hrát a kdy to hrát... Ale hlavně velkou inspiraci ve věcech, které většinou nelze najít v učebnicích - skromnost, pokoru a otevřenost nejen v pohledu na možnosti kytary v hudbě... Tomáš je pro mě skvělým průvodcem na nekonečné cestě jménem Kytara :-).
Viktor LevitusWildband, Eichler Acoustic Duet, Načas, Humlband
Před šesti lety jsem začal chodit do kytarové školy Tomáše Valáška... Cílem bylo dosáhnout jistoty při hraní sóla a zlepšení přehledu na hmatníku. Na první hodiny jsem odcházel s přesvědčením, že nejsem úplný začátečník a že jenom zlepším výraz svého sóla. Již po pár hodinách jsem zjistil, že toho co neumím je podstatně více než toho co ano... Jaké bylo moje překvapení, když jsem začal pod vedením Tomáše cvičit trsátkovou techniku a děly se věci... Začal jsem dosahovat pro mne do té doby nepředstavitelné rychlosti při sólech... Sóla se "vyčistila" od nechtěných přebrnků, začala se do nich dostávat dynamika a nezněla tak hrozně "rovně" jako doposud. K tomu jsem začal cvičit hammering, legátové techniky, improvizační boxy, dorské hraní... a spousty dalších věcí o kterých jsem ani nevěděl... V neposlední řadě i jak se chovat na podiu... Tomáš je skvělý hráč a především supr pedagog, kamarád, který vymyslí pro každého cestu jak hrát lépe....
Honza WolfKapela co nikdy nezkouší

Neváhejte, do Štědrého dne zbývá již jen:

Klikněte a vyplňte přihlášku - napište tam jméno obdarovaného, ale svou emailovou adresu (aby to bylo překvapení)

Tomáš Valášek

Hudebník, lektor
Známý pódiový i studiový hráč, autor několika vlastních hudebních projektů, skladatel divadelní a filmové hudby, nyní předávající zkušenosti ve vlastní Kytarové škole.